Domy drewniane w stylu rustykalnym. Dla kogo?

Domy drewniane

Surowość, prostota, minimalizm… to cechy stylu rustykalnego, który w swojej istocie dąży do zachowania formy niepoprawionej, nieszlifowanej, nierównomiernej, i naturalnej pod względem faktury i formy. Styl ten został przeniesiony do wnętrza domów i mieszkań, i jest z powodzeniem stosowany przez osoby lubiące rozwiązania minimalistyczne, bliskość natury i nie lubią zamykać się w ciasnych, wyszukanych nurtach i stylach. Rustykalne, domy drewniane świetnie odnajdują się w roli naturalnego minimalizmu, dzięki połączeniom surowego kamienia z drewnem.

domy drewniane w stylu rustykalnym

Stylowe domy z bala

Domy z bala, które postawione są na kamiennej podmurówce, w środku posiadają kominki wykonane ze skał, kamienne posadzki, meble z drewna pomalowane bezbarwną farbą, drewniane schody Wrocław. Przedmioty codziennego użytku lub wystrój wnętrz takich domów również jest minimalistyczny i surowy. Niezbędne minimum potrzebne do życia, nieskomplikowane formy i otwarte przestrzenie ocieplane są ciepłymi akcentami takimi jak: skóry zwierząt, koce wełniane, kilimy, obrazy, dywany czy rośliny.

Piękne domy z drewna

Domy z drewna w nieco mniej surowej aranżacji pozostawiają zawsze jakiś mały akcent rustykalności. Posadzki wykonane z kamienia lub wyłożone płytkami ceramicznymi, żywo oddającymi fakturę kamienia lub płytki zdobiące ściany w tym stylu, świetnie komponują się z wnętrzami domów drewnianych. Ławki oraz stoły zrobione z naturalnych desek zachowujących kształt wycięty prosto z surowego pnia drzewa - pomalowane farbą bezbarwną, to świetny dodatek do salonu w stylu rustykalnym. Można je również postawić na werandzie czy w ogrodzie lub w każdym innym miejscu, w pobliżu naszego domu z bali.

Dla kogo są domy rustykalne

Jeśli kochasz bliskość natury oraz lubisz prostotę i minimalizm… Jeśli pragniesz zamieszkać we wnętrzu zbudowanym z drewna i kamieni uformowanych z ich surowej, niczym niezmienionej formy, to w domu drewnianym w stylu rustykalnym będziesz czuł się najlepiej. Niesamowicie męski, dziki i dojrzały wyraz tego wnętrza sprosta twoim wymaganiom i zapewni Ci trwałość na długie lata.

Popularne posty z tego bloga

Domy drewniane w Warszawie

Domy drewniane z bali

Czy warto budować góralski dom?